Used YANGLI Mechanical Punching Machine JC23-63A
| Weight | 950 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3200 × 2500 cm |
| Brand | YANGLI |
| Condition | 95% New |
| Function | Punching |
| MFG Year | 2017 |
| Model | JC23-63A |
| Origin | China |
| Payment Method | T/T |
| Price Term | EXW |
| Warranty | One Year |
10 in stock

YANGLI Used Mechanical Punching Machine 63T
Features for YANGLI Used Mechanical Punching Machine J23 Series
- Horizontal crankshaft.
- Rigid rotated key clutch.
- JD23-63/A/80A:dual rotated key structure.
- Manual die height adjustment with scale display.
- Emergency stop mounted on A type presses to stop slide within 0°~135.light curtain is optional.
Company information
VIGERT company mainly cooperates with large factories, fixed recovery of used bending machines, second-hand swing beam shearing machines, used mechanical punching machine, used hydraulic presses and many other machinery and equipment, professional engineers to test and debug the machine, qualified and then maintenance and repair of the machine, and finally provide customers with high-quality used machines no less than brand new machines.
VIGERT company has a large business scope and wide coverage, advocating win-win cooperation, turning waste into treasure, and making idle assets move, is your and my eternal pursuit.
After Sales Service for Used Mechanical Punching Machine
- We will offer a one-year warranty for all VIGERT used machines so that customers will have no worry about the quality and maintenance.
- VIGERT can offer the renewal service for all machines, it can help customers to remove the worry about the import procedures.
- VIGERT has an experienced technical support team to help customers solve any machines’ issues in a short time.
- VIGERT has been established for more than 15 years and served more than 10K customers all over the world. We have won the trust of all of them.
Why Choose VIGERT?
VIGERT is a professional used metalworking machine dealer in China for many years, our productions have been sold to over 100 countries in the world!
Reviews
There are no reviews yet.